Obec Hevlín

Chcete vybudovat svůj domov v místě, kde najdete klid,
soukromí, ale zároveň budete také v centru všeho dění?

Pak je Hevlín přesně to, co hledáte!

Obec Hevlín se nachází v nádherném Jihomoravském kraji, který je proslulý produkcí kvalitních moravských vín, řadou významných cyklostezek a v neposlední řadě přívětivostí místních obyvatel. Obec nabízí veškerou občanskou vybavenost – nachází se tam například škola, zdravotnické zařízení, restaurace a penziony, kosmetický salon aj. Zkrátka nepřijdou ani milovníci aktivního volného času, pro které bylo vybudováno nové víceúčelové hřiště, nebo vášniví rybáři, kteří ocení místní rybník, známý také díky kulturním akcím, které se zde pořádají.

Při výběru bydlení je důležitým faktorem také nabídka pracovních příležitostí v dané lokalitě. V Hevlíně se nemusíte bát, že byste neměli z čeho vybírat – pracovní příležitosti jsou v místní cihelně, v cukrovaru v nedalekých Hrušovanech nad Jevišovkou, nebo také v Rakousku, kam díky snadné dostupnosti dojíždí velmi často místní obyvatelé.

Občanská vybavenost

V obci žije 1437 stálých obyvatel, kteří mají k dispozici školku, školu, zdravotnické zařízení, hotel, několik penzionů, restaurací, obchodů, kosmetické a masérské služby, kadeřnictví, autodílnu a pneuservis. V příhraniční části je kasino a v plánu je nové golfové hřiště. Hevlínem prochází několik významných cyklostezek, které jsou využívány i pro mezistátní přejezdy, cyklovýlety a dovolené. V posledních letech je Hevlín zastávkou vodáků, kteří sjíždí řeku Dyji.

Nejbližší okolí

Hevlín rozděluje dvě oblasti vhodné na výlety a dovolenou – Hrušovansko a Dolní Rakousko, na kterých je možno využít již zmíněné cyklostezky za vínem do Znojma, Mikulova a Pálavu, včetně Mušovských jezer. Hned za hranicemi do Rakouska je lázeňské město Laa, které nabízí pestrou paletu wellness programů, sauny a bazény pro malé i velké návštěvníky.

Doprava

Obec Hevlín leží na silnici spojující Hrušovany nad Jevišovkou a Laa an der Thaya. Výborná dopravní obslužnost – pravidelné autobusové spojení IDS JMK do Znojma, Brna i Rakouska.